Sadzonki wierzby energetycznej

Powodzenie inwestycji i wysokie dochody są zależne od prawidłowego założenia plantacji , likwidacji chwastów w pierwszym roku oraz klasy ziemi, na której założona zostanie plantacja. Prawidłowe sadzenie musi zostać wykonane specjalistyczną sadzarką, która w czasie sadzenia dzieli długie 2 m baty na odpowiednie długości. Sadzimy tylko sprawdzone sadzonki wierzby energetycznej. Muszą to być okazy nieuszkodzone, zdrowie i z pewnego źródła. Najpewniejsze sadzonki wierzby energetycznej mają świadectwo pochodzenia i wykonane są zgodnie z Polską Normą BN-81/9123-02. Do produkcji sadzonek wierzby energetycznej warto sięgać po jednoroczne odrosty wierzby. Ścina się je po opadnięciu liści (od około połowy listopada do połowy marca).

Oczywiście dochód jest zależny od ilości ton zebranych z każdego hektara plantacji , a to jest wynikiem plonowania. Jeżeli plantacja została prawidłowo założona to ilość uzyskiwanej biomasy zależy w największym stopniu od klasy ziemi. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynikają następujące plonowania Kl. V – 12 ton , Kl. IV – 16 ton , Kl. III – 21 ton . Są to plony w skali roku.

Biorąc pod uwagę obecną cenę skupu 103 zł za tonę mokrej biomasy, którą nasza firma płaci gdy sama ponosi koszty zbioru plus unijną dopłatę obszarową w kwocie ok 910 zł możemy przyjąć iż dochodowość rocznie z każdego hektara kształtuje się na poziomie : V – Kl ziemi ok. 2.100 zł ;IV – Kl. Ziemi ok. 2.400 zł; III – Kl. Ziemi ok. 2.900 zł

Dodatkowym dochodem może być zagospodarowanie osadów ściekowych na plantacji co oprócz pieniędzy z oczyszczalni za osady przynosi nam zwiększenie plonu wierzby.

  • Wierzba energetyczna
  • Galeria
  • Kontakt
  • Odwiedziny

    wszystkie 192399 | dzisiaj: 476

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com